کد خبر : 299153

تاریخ درج خبر : یک شنبه 2 اردیبهشت 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه آذربايجان شرقي
• آزادی پنج زندانی غیرعمد به مناسبت اعیاد شعبانیه
مسئول فرهنگی اوقاف و امور خیریه ناحیه یک تبریز از آزادی پنج زندانی غیرعمد به مناسبت اعیاد شعبانیه در این کلانشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، مهدی اسعدی با بیان این مطلب اظهار کرد: هئیت امنای آستان مقدس امامزادگان حذیفه و ابراهیم (ع) (دال و ذال) تبریز به مناسبت اعیاد شعبانیه، هزینه آزادی پنج زندانی غیرعمد را پرداخت کردند.

وی افزود: به مناسبت ولادت حضرت امام حسین (ع) اعضای هئیت امنای این امامزاده و همچنین هئیت عزاداری حسینیون تبریز هزینه پرداخت این زندانی ها را پرداخت کردند.

مسئول فرهنگی اوقاف و امور خیریه ناحیه یک تبریز از برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی در این امامزاده و سایر امامزادگان شهرستان تبریز در اعیاد شعبانیه خبر داد و گفت: جشن اعیاد شعبانیه به مناسبت ولادت های حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، حضرت ابوالفضل العباس(ع) و امام سجاد(ع) در امامزادگان شاخص و بقاع متبرکه این شهرستان برگزار می شود. 

گفتنی است، یکی از آثار مهم تاریخی مرکزی شهر تبریز که جنبه ی مذهبی -اسلامی دارد مسجد دال و ذال و زیارتگاه دو تن از بزرگان دین است که در همین منطقه اعدام و شهید شدند.این زیارتگاه در محله ی میار میار بین خیابان فردوسی و شریعتی شمالی قرار گرفته است.