کد خبر : 177110

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 13 اسفند 1393
اداره كل اوقاف و امور خيريه آذربايجان شرقي
• حجت الاسلام والمسلمین سید شهاب الدین حسینی
علامه طباطبایی با قرآن شهره شد و در سایه همین قرآن بود
همایش علامه طباطبایی و قرآن در راستای ارج نهادن به مقام شامخ علامه طباطبایی، در تالار شهید سلمانی دانشگاه تبریز برگزار شد.
 
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی،حجت الاسلام والمسلمین، سید شهاب الدین حسینی در این مراسم گفت: برگزاری باشکوه اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در استان آذربایجان شرقی، و برگزاری نشست هایی همچون قرآن واستاد شهریار و قرآن و علامه طباطبایی ، همه از افتخارات آذربایجان است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خاطر نشان کرد:علامه طباطبایی با قرآن شهره شد و در سایه همین قرآن بود که به چنان جایگاه رفیع معنوی دست یافت و برای معرفی او همین کتاب تفسیر المیزان کافیست. چرا که به اعتراف و اعتقاد اکثر بزرگان دین، تا کنون تفسیری با عظمت و غنای تفسیر المیزان در جهان اسلام نوشته نشده است و یکی از منابع گرانقدر تمام پژوهشگران این حوزه می باشد.
 
 
دکتر محمدرضا پور محمدی، رییس دانشگاه تبریز نیز در این همایش، ضمن تقدیر از برگزار کنندگان سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قران کریم گفت: افتخار می کنیم که در شهر علامه ها، طباطبایی، امینی و جعفری، میزبان چنین اتفاق فرخنده و معنوی هستیم.
رییس کمیته دانشگاه ها و مراکز علمی سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قران کریم افزود: برگزاری چنین همایش هایی آثار و نتایج معنوی زیادی برای دانشگاه تبریز دارد و بر خود می بالیم که تندیس سه علامه تبریزی، زینب بخش جامعه دانشگاهی ماست و باید در راستای بزرگداشت قرآن از تمام توان قشرهای مختلف دانشگاهی، حوزوی و فرهنگی بهره جست. 
 
 
ر پایه همین گزارش، قرائت قرآن توسط استاد شحات احمد سید، قاری برجسته مصری، پایان بخش این همایش بود که با تشویق و استقبال پرشور حضار همراه بود.
شایان ذکر است: همایش علامه طباطبایی و قرآن، با مشارکت سازمان اوقاف و امور خیریه، دانشگاه تبریز،  دانشگاه آزاد و حوزه علمیه استان و همکاری موسسه تحقیقاتی علو اسلامی و انسانی(سه علامه) و دانشکده الهیات و علوم اسلامی دانشگاه تبریز همزمان با برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قران کریم در تالار شهید سلمانی دانشکده کشاورزی این دانشگاه اجرا شد .