• امروز یک شنبه ششم خرداد 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

شبکه مجازی حفظ قرآن کریم در آذربایجان شرقی افتتاح شد

شبکه مجازی حفظ قرآن کریم در آذربایجان شرقی افتتاح شد

صبح امروز شبکه مجازی حفظ قرآن کریم با حضور حجت الاسلام حسینی رئیس مرکز اومور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور افتتاح شد.

 چهارشنبه 22 شهریور 1396   181  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی صبح امروز مرکز مجازی حفظ قرآن کریم در تبریز افتتاح شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام علی مصائبی مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی ضمن تبریک اعیاد ماه ذی الحجه گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی در طی سالیان اخیر قدم های مهمی در راستای ترویج قرآن در استان انجام داده است که در این مسیر لحظه ای درنگ نخواهیم کرد.

وی یکی از رسالت های اصلی انقلاب اسلامی را ترویج قرآن کریم در جامعه دانست و افزود: فعالیت های مجموعه های قرآنی در راستای ترویج امور قرآنی جای تقدیر دارد ولی با توجه به وضعیت فعلی هر چقدر در این مسیر تلاش کنیم باز هم جا دارد.

حجت الاسلام مصائبی خاطر نشان کرد: با توجه به فعالیت های ضد فرهنگی دشمن در کشورمان ،باید از انواع روش های مختلف و کارشناسی شده در راستای قرآنی شدن جامعه مان استفاده کنیم.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام سید مصطفی حسینی رئیس مرکز اومور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به اهداف حکومت اسلامی گفت: در حکومت های اسلامی علی الخصوص در نظام جمهوری اسلامی ایران همه مسئولین وظیفه دارند در ترویج قرآن کریم در جامعه تلاش کنند.

وی به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب برای ترویج امور قرآنی در کشور اشاره کرد و افزود: بر اساس فرمایشات رهبری ، در سالهای اخیر یک تلاش و ندای قرآنی در کشور آغاز شده است که هدف اصلی ما در این مسیر تربیت حداقل 10 میلیون نفر حافظ قرآن کریم می باشد.

حجت الاسلام سید حسینی شهر تبریز را به عنوان یکی از شهرهای فعال در عرصه قرآنی قلمداد کرد و افزود: مسابقات سراسری قرآن کریم در تبریز یکی از بهترین دوره هایی بود که در سالهای اخیر برگزار شد.

وی آموزش با روش های مختلف را لازمه  ترویج قرآن در جامعه دانست و افزود: بدون شک نمی توان با روش های دهه 60 فعالیت های قرآنی انجام داد ،و باید انواع فعالیت های فرهنگی و هنری را نیز در این امر دخیل کنیم.

وی تصریح کرد: متأسفانه برخی از مسئولین ما از قرآن دور و بیگانه هستند و این در حالی است که در جامعه اسلامی باید قرآن در تمامی کارهایمان حاکم باشد و ما پناهگاهی جز قرآن نداریم.

رئیس مرکز اومور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور افتتاح مراکز مجازی حفظ قرآن کریم را کاری بسیار ارزشمند و مبارک دانست و اظهار داشت: با توجه به سخت شدن شرایط زندگی و افزایش کارهای روزانه برخی افراد امکان حضور در کلاس های حفظ را ندارند که با این روش می توانند بدون حضور در کلاس اقدام به حفظ قرآن کنند.

 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار