• امروز جمعه یکم تیر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

هدایت نسل جوان از اهداف اجرای طرح نشاط معنوی است

هدایت نسل جوان از اهداف اجرای طرح نشاط معنوی است

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های ورزقان،اظهار کرد:تقویت بنیه اعتقادی، دینی و ارزش‌های انقلاب اسلامی و هدایت نسل جوان جامعه به حضور فعال درحرم مطهر امامزادگان و بقاع متبرکه از اهداف اجرای طرح نشاط معنوی است.

 دوشنبه 26 تیر 1396   132  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه آذربایجان شرقی، صمد صادقی، رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های ورزقان در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: تقویت بنیه اعتقادی، دینی و ارزش‌های انقلاب اسلامی و هدایت نسل جوان جامعه به حضور فعال درحرم مطهر امامزادگان و بقاع متبرکه و شرکت در فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی از جمله اهداف طرح نشاط معنوی است.

وی افزود: این طرح با هدف استفاده از ظرفیت‌های طرح اوقات فراغت دانش آموزان در تعطیلات تابستانی، بهینه سازی اوقات فراغت آنان به منظور تقویت بنیه اعتقادی، دینی، اخلاقی و سوق دادن نسل جوان به فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی در آستان مقدس امام زادگان و بقاع متبرکه اجرا می‌شود.

وی بااشاره به تعداد بقعه‌های در نظر گرفته در اجرای این طرح خاطرنشان کرد: ۴ بقعه شاخص در شهرستان‌های ورزقان و کلیبر برای زیارت شرکت کنندگان در طرح نشاط معنوی در نظر گرفته شده است.

صادقی ادامه داد: کلاس‌های اعتقادی، دینی، مذهبی، احکام، قرآن و... از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده در طرح نشاط معنوی است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ورزقان و کلیبر یادآور شد: امامزادگان برای كمک به دين مبين اسلام و تشيع آمدند و اگر امروزه ما افتخار می‌كنيم كه شيعه هستيم يكی از دلايل آن وجود مبارک اين امامزادگان است.

وی از حضور مبلغان اعزامی از حوزه علمیه قم خبر داد و افزود: حضور روحانیون و مبلغان اعزامی از حوزه علميه قم اعزامی در کلاس‌ها و برپا شدن ارتباطی مناسب با حاضران در کلاس ها از امتیازات دیگر طرح نشاط معنوی است.

صادقی، با اشاره به رایگان بودن کلاس‌ها تاکید کرد: در قالب این طرح کلاس‌های قرآنی، فرهنگی، ورزشی، هنری، احکام، مشاوره تربیتی و اخلاقی و اجرای برنامه‌های متنوع به صورت رایگان و یا با کمترین هزینه برای عموم مردم در بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر