استان آذربايجان شرقي
رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های ورزقان،اظهار کرد:تقویت بنیه اعتقادی، دینی و ارزش‌های انقلاب اسلامی و هدایت نسل جوان جامعه به حضور فعال درحرم مطهر امامزادگان و بقاع متبرکه از اهداف اجرای طرح نشاط معنوی است.
دوشنبه بیست و ششم تیر 1396     
بازدید: 69

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه آذربایجان شرقی، صمد صادقی، رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های ورزقان در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: تقویت بنیه اعتقادی، دینی و ارزش‌های انقلاب اسلامی و هدایت نسل جوان جامعه به حضور فعال درحرم مطهر امامزادگان و بقاع متبرکه و شرکت در فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی از جمله اهداف طرح نشاط معنوی است.

وی افزود: این طرح با هدف استفاده از ظرفیت‌های طرح اوقات فراغت دانش آموزان در تعطیلات تابستانی، بهینه سازی اوقات فراغت آنان به منظور تقویت بنیه اعتقادی، دینی، اخلاقی و سوق دادن نسل جوان به فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی در آستان مقدس امام زادگان و بقاع متبرکه اجرا می‌شود.

وی بااشاره به تعداد بقعه‌های در نظر گرفته در اجرای این طرح خاطرنشان کرد: ۴ بقعه شاخص در شهرستان‌های ورزقان و کلیبر برای زیارت شرکت کنندگان در طرح نشاط معنوی در نظر گرفته شده است.

صادقی ادامه داد: کلاس‌های اعتقادی، دینی، مذهبی، احکام، قرآن و... از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده در طرح نشاط معنوی است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ورزقان و کلیبر یادآور شد: امامزادگان برای كمک به دين مبين اسلام و تشيع آمدند و اگر امروزه ما افتخار می‌كنيم كه شيعه هستيم يكی از دلايل آن وجود مبارک اين امامزادگان است.

وی از حضور مبلغان اعزامی از حوزه علمیه قم خبر داد و افزود: حضور روحانیون و مبلغان اعزامی از حوزه علميه قم اعزامی در کلاس‌ها و برپا شدن ارتباطی مناسب با حاضران در کلاس ها از امتیازات دیگر طرح نشاط معنوی است.

صادقی، با اشاره به رایگان بودن کلاس‌ها تاکید کرد: در قالب این طرح کلاس‌های قرآنی، فرهنگی، ورزشی، هنری، احکام، مشاوره تربیتی و اخلاقی و اجرای برنامه‌های متنوع به صورت رایگان و یا با کمترین هزینه برای عموم مردم در بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

 
 
   
 
 
 
 

 
telegram
     
       
  
 
 
خدمات غیرحضوری