• امروز جمعه یکم تیر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

طرح نشاط معنوی درارتقای سطح معرفتی جوانان تأثیرگذاراست

طرح نشاط معنوی درارتقای سطح معرفتی جوانان تأثیرگذاراست

مدیرکل اوقاف وامورخیریه آذربایجان‌شرقی،اظهار کرد:طرح نشاط معنوی با برنامه‌ریزی صحیح، منطقی و متناسب با روحیه جوانان و نوجوانان موجب جهت‌دهی و ارتقای سطح معرفتی و معارفی حرکت‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی، هنری مذهبی و سیاسی نوجوانان و جوانان می‌شود و پرکردن اوقات فراغت آنان را در پی دارد.

 دوشنبه 26 تیر 1396   131  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام علی مصائبی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: طرح نشاط معنوی برنامه ریزی صحیح، منطقی و متناسب با روحیه جوانان  و نوجوانان موجب جهت دهی و ارتقاء سطح معرفتی و معارفی حرکت‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی، هنری مذهبی و سیاسی نوجوانان و جوانان و پرکردن اوقات فراغت آنان را در پی دارد.

وی افزود: دانش آموزان ۷ تا ۱۸سال در تعطیلات تابستانی به مدت ۴۵ روز از ۱۷تیرماه تا ۳۰ مرداد‌ماه در این طرح حضور می یابند.

وی خاطرنشان کرد: طرح نشاط معنوی در راستای غنی سازی اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان و آشنایی هرچه بهتر پسران و دختران به سن تکلیف رسیده با احکام دینی از جمله نماز، مهارت‌های زندگی، سبک زندگی اسلامی، اخلاق، انس با قرآن اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام مصائبی، با اشاره به امامزاده‌های در نظر گرفته شده در این طرج ادامه داد: امامزاده سید محمد جلفا، سید محمد کججانی تبریز و امامزاده سید ابراهیم مراغه برای برپایی اردوهای تابستانی در نظر گرفته شده است.

وی، اوقات فراغت را بهترین راه برای شناسایی توانایی‌های نوجوانان و جوانان دانست و بیان کرد: اوقات فراغت بهترین راه برای شناسایی و پرورش استعدادها و توانایی‌های علمی و فرهنگی نوجوانان و جوانان است و زمینه انس آنان را با اماکن متبرکه فراهم می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی یادآور شد: اداره‌های آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه‌های علمیه خواهران و برادران و سپاه در اجرای طرح نشاط معنوی یاری رسان اداره اوقاف محسوب می‌شوند.

وی افزود: در قالب اين طرح برنامه‌‌های فرهنگی، قرآنی، آموزشی و تفریحی اردويی برای استفاده مطلوب‌ تر ظرفیت طرح اوقات فراغت دانش‌آموزان در تعطیلات تابستان پيش‌بينی شده است.

حجت‌الاسلام مصائبی، از گذراندن صحیح اوقات فراغت گفت و تاکید کرد: چه بسا حرکت با جنبش، تفریح با هدف گیری دقیق علمی و عملی و در یک جمله گذراندن صحیح اوقات فراغت از ویژگی‌های یک جوان بالنده و با نشاط در محیط های معنوی است که سرشار از احساس شخصیت و هویت فردی و اجتماعی است

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر