• امروز جمعه یکم تیر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

پورشیرازی:نقش خانواده و معلمان در آموزش فرهنگ وقف غیرقابل انکار است

پورشیرازی:نقش خانواده و معلمان در آموزش فرهنگ وقف غیرقابل انکار است

بازیگرسینما و تلویزیون کشورمان گفت: حضور در کنار کودکان بی سرپرست و بیماران سرطانی و روحیه دادن به آنها خود می تواند نوعی وقف به حساب بیاید.

 پنج شنبه 22 تیر 1396   82  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه آذربایجان شرقی به نقل از امینانه ، حسن پورشیرازی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان در خصوص وقف و جا افتادن این فرهنگ در بین نسل جوان گفت: خب همان اندازه که فرهنگ فیلم و رسانه در آموزش این فرهنگ بار به دوش دارند، آموزش و پرورش و خانواده هم نقش بسیار مهم و اساسی را برعهده دارند و اگر قرار باشد که همه چیز را برگردن چهره ها و رسانه بیاندازیم اصلا کار درستی انجام نداده ایم.

وی ادامه داد: کودک از همان سال های نخست زندگی پدر و مادر خود را الگو قرار می دهد و هرکاری که آنها انجام می دهند را تکرار می کند و این یعنی ما اگر برسر یک کودک بی سرگرست دستی به مهربانی بکشیم او محبت را می آموزد و در آینده با مردم جامعه اش مهربان خواهد بود. ضمن اینکه معلمان هم به دلیل وقت زیادی که با کودکان می گذرانند ، یکی از مهمترین نقش ها را در جا انداختن فرهنگ وقف به دوش می کشند.

پورشیرازی در خاتمه افزود: به هر حال از همه این مسائل هم که بگذریم ، مردم هم مشکلات معیشتی زیادی دارند و واقعا بسیاری از آنها درد نان شب را هم دارند و از آنها نمی توان انتظار داشت که غم دیگران را هم بخورند. اما خب این را هم اضافه کنم همین که در کنار یک کودک بی سرپرست و یا یک بیمار سرطانی حضور داشته باشیم و بتوانیم برایشان قوت قلبی بشویم، خودش یک مدل وقف محسوب می شود.


pasting
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر