استان آذربايجان شرقي
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم بااشاره به جایگاه روابط عمومی دراداره کل اوقاف وامورخیریه،گفت:فعالیت روابط عمومی اوقاف برای جذب و ارتباط با خیران ضروری است.
چهارشنبه بیست و چهارم خرداد 1396     
بازدید: 111

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم امروز در دیدار با مدیرکل، معاونین، روسای ستادی و روسای ادارت اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، از اولویت‌های کاری خود در استان را توجه به مسأله قرآن و رسیدگی به امر مساجد دانست و اظهار داشت: مسجد محور فعالیت‌های ایمانی است.


وی با اشاره به تهاجم فرهنگی غرب و برنامه نفوذ دشمن، خاطرنشان کرد: قرآن و توجه به کارکرد مساجد از بهترین ابزارهای این مقابله نرم و سخت است، توجه به مفاهیم قرآنی و نشر آن از جمله راه کارهای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است که جوانان و مردم ما را نشانه رفته است.

امام جمعه تبریز با اشاره به خطرات جنگ نرم، ابراز داشت: جنگ نرم دشوراتر از جنگ نظامی و سخت است، چرا که در جنگ نرم انسان نمی تواند حق و باطل و دوست و دشمن را تشخیص دهد، اما در جنگ نظامی دشمن و مواضع دشمن را مشاهده می کنیم و تشخیص می دهیم.

وی با تأکید بر باز بودن مساجد در ساعات شبانه روز به ویژه در اوقات نماز جماعت صبح، ابراز داشت: باید مساجد استان رونق بیشتری پیدا کنند و در ساعات شبانه روز پذیرای مؤمنان برای عبادت و اقامه نماز باشد تا شاهد رونق مساجد و تقویت بنیه ایمانی جامعه باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در بخش دیگری از بیانات با اشاره به جایگاه روابط عمومی در اداره کل اوقاف و امور خیریه، خاطرنشان کرد: در روابط عمومی تنها فعالیت روتین کافی نیست و برای اقدام درعمل خیر وقف، باید نسبت به جذب خیران فعالیت شود و ارتباطی گسترده با مجامع مختلف به ویژه خیران داشته باشد.

وی با بیان اینکه جذب خیران برای کارهای خیر و خداپسندانه مهم است تا بتوانید نسبت به انجام کارهای خیر اقدام کنید، تصریح کرد: بهره گیری از رسانه‌ها نیز در ترویج فرهنگ وقف باید مورد توجه قرار گیرد تا شاهد بهره گیری از این فرهنگ دینی برای حل مشکلات جامعه باشیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به کارکردهای وقف درجامعه دینی برای رفع معضلات اجتماعی و اقتصادی، ابراز داشت: مقوله وقف دارای برکات فراوانی است که لازم  است مورد توجه جدی باشد.

 
 
   
 
 
 
 

 
telegram
     
       
  
 
 
خدمات غیرحضوری