• امروز یک شنبه ششم خرداد 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ضرورت ارتقای فرهنگ وقف درآذربایجان‌شرقی

ضرورت ارتقای فرهنگ وقف درآذربایجان‌شرقی

امام جمعه تبریزگفت:بایدبا فعالیت زیاد،فرهنگ وقف را در جامعه و به ویژه در بین خیران جا بیندازیم چراکه این موضوع یک سنت حسنه است.

 چهارشنبه 24 خرداد 1396   153  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سید دکتر محمدعلی آل هاشم افزود: یکی از برکات انقلاب شکوهمند ایران احیای وقف و نیات واقفین بود.

وی با بیان این که مسابقات قرآنی مسئله بسیار مهمی است، ادامه داد: این موضوع موجب ترویج فرهنگ قرآنی است.

امام جمعه تبریز با اشاره به این که مقام معظم رهبری توجه ویژه‌ای به موضوع قرآن دارند، افزود: این مسئله بسیار مهم است و اوقاف هر چقدر در این زمینه سرمایه‌گذاری کند باز هم کم است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر این که باید 10 میلیون حافظ قرآن داشته باشیم، بنابراین مجامع قرآنی و اداره کل اوقاف استان باید برنامه‌ای داشته باشند تا سهم تعداد حافظان قرآن در استان مشخص شود.

وی افزود: موضوع قرآن و ساماندهی مساجد از اولویت‌های کاری من است و این موضوع به صورت جدی پیگیری می‌شود.

وی گفت: روابط عمومی اداره کل اوقاف باید با مجامع مختلف و به ویژه خیران ارتباط بسیاری داشته باشد تا خیریان استان را جذب کنند چراکه تنها فعالیت روزمره روابط عمومی برای این موضوع کافی نخواهد بود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی نیز با بیان این که از لحاظ قانونی تولیت مساجد با اداره اوقاف است، افزود: ارگان‌های فرهنگی مانند پایگاه‌های بسیج هیچ گونه تولیتی نسبت به مساجد ندارند و مهمان هستند که در این زمینه با این ارگان‌ها به طور کامل هماهنگ هستیم به طوری که هر جا  که امکان داشته باشد این پایگاه فعالیت می‌کنند.

حجت‌الاسلام علی مصائبی افزود: انجمن‌ها و هئیت امنا مساجد به صورت هماهنگ در استان فعالیت می‌کنند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی با اشاره به این که سازمان اوقاف و امور خیریه در کشور برای یک میلیون حافظ قرآن تعهد کرده است، گفت: سال گذشته سهمیه حافظان قرآن استان 19 هزار و 200 نفر بود که از این تعداد 19 هزار و 800 ثبت نام انجام شد.

به گفته وی سهمیه امسال نیز به همان مقدار داده شده و در حال حاضر ثبت نام در شهرستان‌ها شروع شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی ادامه داد: در این زمینه ارتباط خوبی با ارگان ها وجود دارد به طوری که برای مثال 8 مربی در زندان به منظور اجرای طرح حفظ قرآن مشغول فعالیت هستند.

حجت‌الاسلام مصائبی ضمن اشاره به تعامل موثر با اداره کل آموزش و پرورش، افزود: امسال استقبال خوبی برای مسابقات قرآنی در رده سنی زیر 18 سال از سوی دانش آموزان شده است.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار